מבזקים

ארה"ב: "תומכים באופן מלא בזכותה של ישראל להגן על עצמה"

ארצות הברית, צרפת, קנדה וצ'כיה הוציא הודעות תמיכה בישראל, מי מגבות יותר ומאשימות את חמאס ומי שהסתפק ב"מצרים על ההסלמה באלימות" או "תומכים במאמצי התיווך של האו"ם". השגריר דנון: פנה למזכ"ל האו"ם ולמועצת הביטחון בקריאה לגנות את חמאס

מדיני9.8.2018 | 21:29

פלאש 90

לאור סבב ההסלמה בדרום שכלל שיגור של כ-200 רקטות לעבר ישראל, משרד החוץ האמריקני מוציא הודעת גיבוי למדיניות ישראל ומאשים את חמאס במצב. "אנו מגנים את ירי הטילים לעבר ישראל מעזה וקוראים להפסקת האלימות ההרסנית. אנו תומכים באופן מלא בזכותה של ישראל להגן על עצמה ולבצע פעולות כדי למנוע פרובוקציות נגדה". עוד הוסיפו במזכירות המדינה האמריקנית כי "חמאס נושא באחריות העיקרית למצב ההומניטארי והכלכלי הגרוע בעזה ולייאוש אותו חשים תושבי עזה. השליטה של חמאס בעזה מסכנת את חיי התושבים בעזה".

משרד החוץ הצרפתי מסר הערב כי "צרפת מצרה על ההסלמה באלימות בין ישראל ובין רצועת עזה ומגנה את ירי הרקטות לעבר ישראל". עוד נמסר כי צרפת "מקווה שהאיפוק יגבר על האלימות ושההבנות ייושמו בין הצדדים על מנת למנוע פגיעה נוספת באזרחים".

שגרירות קנדה בישראל מסרה כי הם "מגנים את מתקפת הטילים של חמאס על ישראל, תומכים במאמצי התיווך של האו"ם".

דובר הממשלה הצ'כית צייץ הערב בחשבות הטוויטר של כי הרפובליקה הצ'כית תומכת באופן מוחלט בישראל אותה הגדיר "החברים שלנו ובעלי הברית האמיתיים". עוד הוסיף כי "אסור לנו לבגוד".

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, פנה למזכ"ל האו"ם ולחברות מועצת הביטחון בקריאה לגנות את ארגון חמאס על מתקפת הטרור חסרת הרסן על ישובי הדרום ביממה האחרונה. דנון כתב בפנייתו כי חמאס הוא האחראי הבלעדי למתקפת הטרור ולשיגורים של למעלה מ-180 רקטות שגרמו לפציעתם של אזרחים, נזק למפעלים ובתים בישובי הדרום. "אזעקות שוב ניפצו את התקווה של ילדי עוטף עזה לחופשת קיץ שקטה – שום מדינה לא הייתה סובלת מצב כזה. על הקהילה הבינלאומית לגנות את חמאס ולהטיל את האחראיות למתקפת הטרור חסרת הרסן על הארגון".

חדשות JDN

שתף כתבה זו