מבזקים

בתום יום אחד של שביתה: האחיות חוזרות לעבודה

מאות תקנים נוספים לחדרי המיון, ושורה של סיכומים הביאו להודעת הסתדרות האחיות על סיומה של שביתת האחיות שהחלה הבוקר (ג) בכל רחבי הארץ. האחיות שבות לעבודתן

בריאות7.8.2018 | 21:55

סיום השביתה. סגן השר ליצמן | צילום: הדס פרוש, פלאש 90

דובר משרד הבריאות הודיע לפני שעה קלה כי המגעים עם הסתדרות האחיות עלו יפה ובעקבות סיכום על תגבור כוח האדם בחדרי המיון שביתת האחיות תסתיים. בין היתר, הובטח לאחיות כי יתוגברו באופן משמעותי אבטחת הצוותים הרפואיים.

“הצלחנו להביא לתוספת משמעותית למערכת הבריאות תוך חיזוק הביטחון האישי של צוותי הרפואה”, אמר סגן שר הבריאות יעקב ליצמן. “מדובר בהישגים חשובים מאוד גם עבור האחיות, אבל גם עבור המערכת כולה”, הוסיף מנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב.

“פריצת הדרך חלה בכל הנושאים שעלו לדיון, בהם העומסים הכבדים במחלקות, ביטחון מוסדות הבריאות ויישום סעיפי הענישה והאכיפה”, נמסר מהסתדרות האחיות.

יו”ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מסר בצאתו מהמו”מ: “בטיחותם האישית של הצוותים הרפואיים היא מעל לכל. אני סמוך ובטוח כי הערב הבאנו בשורה למערך הבריאות בישראל שעושה לילות כימים למען האזרחים. ברצוני לחזק את יו”ר ההסתדרות האחיות אילנה כהן ואת יו”ר ארגון עובדי קופת חולים כללית פרוספר בן חמו על מנהיגות יוצאת דופן. כמו כן ברצוני להודות לשר הבריאות ושר האוצר על הירתמותם לפתרון המשבר”.

ביזנעס

שתף כתבה זו