מבזקים

ישמח לבב אנוש: משרד הכלכלה ממשיך להשקיע בענף היין

מנהלת הרשות להשקעות אישרה לשלושה יקבים תכניות השקעה בסך כולל של כ-19 מלש”ח ₪ – מתוכם מענקים בהיקף של כ-4 מלש”ח. תכניות אלו מצטרפות ל-7 תוכניות השקעה ביקבים שאושרו בשנים האחרונות בהיקף השקעה של כ-92 מלש”ח ומענקים בגובה של כ-18.5 מלש”ח

יין ואלכוהול6.8.2018 | 12:42

דוד כהן, פלאש 90

מנהלת הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה, ממשיכה לעודד את צמיחת ענף היין, ומאשרת 3 תכניות חדשות, בהיקף השקעה כולל של כ-19 מלש”ח ובסיוע של כ-4, מענקי משרד הכלכלה. השקעות אלו מצטרפות ל- 7 תכניות שאושרו בשנים האחרונות לחברות העוסקות בתחום היין, בסך כולל של 92,474,500 ₪, 18,494,900 ₪ מענקי משרד הכלכלה והתעשייה.

יקב המהדרין (בד”ץ העדה החרדית) אור הגנוז יושקע בסך של 9,000,000 ש”ח (1,800,000 ש”ח במונחי מענק). תכנית זו צפויה להביא לגידול במחזור המכירות בחברה בהיקף של 4,157,120 ש”ח, לקליטת 4 עובדים חדשים (בנוסף ל- 10 העובדים הקיימים) ולייצוא צפוי של 35% מסך המכירות. בשנים 2016-2017, סך הייצוא בחברה מכלל המכירות עמד על כ-30%.

במסגרת התכנית ולאור העלייה בביקוש למוצרי היקב, החברה מתכננת להקים מבנה חדש ומודרני ביישוב ולהעתיק אליו את פעילות היקב. התשתיות והציוד החדיש המתוכנן צפויים להגדיל את תפוקת המפעל ולייעל את כושר הייצור.

יקב נוסף הידוע ביינותיו המשובחים שזכה להשקעה ולמענק, שוכן בקריית ארבע ונושא את השם המסחרי ‘אנטיפוד השקעות בע”מ’. החברה קיבלה אישור לתכנית השקעה בסך של 5,000,000 ש”ח (1,000,000 ש”ח במונחי מענק). תכנית זו צפויה להביא לגידול במחזור המכירות בחברה בהיקף של 4,500,000 ש”ח, מחציתו מיועד ליצוא, וכן לקליטת 4 עובדים חדשים (בנוסף ל- 7 העובדים הקיימים).

פעילות החברה הינה הפעלת יקב וייצור יינות לבנים, אדומים ו- Ice wine, כאשר עיקר הייצור הינו ייצור יינות כשרים אשר יושנו מעל 5 שנים. צורת אחסון היינות ביקב זה הינה מיוחדת וכוללת אחסון היין המופק במכלי נירוסטה המצוידים במערכות ממוחשבות לצורך בקרה על שמירת הטמפרטורות כשלאחר מכן נשמר היין בחביות העץ.

במסגרת התכנית, בכוונת החברה להעתיק את מפעלה, הממוקם במבנה שכור באזור התעשייה ב’ בקריית ארבע, ולהרחיבו במפעל חדש אשר יהיה בבעלותה, באזור התעשייה קריית ארבע. ביקב החדש צופה החברה להגדיל את כושר הייצור והוא ייבנה בשיטת גרביטציה בטכנולוגיה חדשה שתאפשר את השבחת ייצור היינות.

היקב השלישי שזכה בהשקעת משרד הכלכלה הינו יקב שילה, (‘יקבי שילה בע”מ’) ותכנית ההשקעות תעמוד על סך של 4,976,918 ש”ח (995,384 ש”ח במונחי מענק). תכנית זו צפויה להביא לגידול במחזור המכירות בחברה בהיקף של 7,968,000 ש”ח, וכן לקליטת 4 עובדים חדשים (בנוסף ל- 5 העובדים הקיימים).

החברה עוסקת בייצור, ייצוא ושיווק יינות. תכנית ההשקעות מיועדת להקמה של מפעל תעשייתי חדש, אליו תועבר הפעילות המבוצעת כיום במספר מבנים שכורים, לטובת הרחבת כושר הייצור של החברה ועמידה בסטנדרטים של ייצור יינות פרימיום. המפעל החדש יהיה גדול משמעותית מהמפעל הקיים, הפזור בכמה מבנים שכורים שלא מתאימים לאופי הפעילות ולא להיקף הייצור הנדרש.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: “השקעה בתעשייה הישראלית, על מגוון ענפיה, הנה השקעה בכלכלה, בתעסוקה ופריפריה. סיוע לצמיחת ענף היין – יאפשר הגדלת היצוא והגעה לשווקים חדשים”.

נחום איצקוביץ, מנהל הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה: “השקעות אלו מתווספות לסדרה של השקעות הון להקמה, הרחבה או העתקה של מפעלים בתעשיית היין. כל מפעל כזה, מחזק את תעשיית היין הישראלית כאשר האתגר המשמעותי הניצב בפניה הוא השיווק והייצוא לחו”ל. מינהל סחר חוץ והרשות להשקעות, יחד עם היקבים עצמם, חיפשו וממשיכים לחפש פתרונות להתמודדות עם אתגר זה תוך עידוד ותמיכה בתעשיית היין הישראלית המקומית”.

ביזנעס

שתף כתבה זו